Skoči na glavno vsebino

Delavnica o živalih v 1. a

Zelo radi rišemo živali in se o njih tudi pogovarjamo. Zato smo del dopoldneva namenili delavnici Delimo si svet. Spoznali smo nekaj divjih živali, ki jih lahko opazimo v bližini naših domov. Najprej smo koščke slikovne sestavljanke zložili tako, da so nastale slike živali, potem pa smo ugotavljali, čigave stopinje so na slikah. Vsi smo bili trdno prepričani, da divje živali lahko hranimo s suhim kruhom, vendar temu ni tako. Danes smo se naučili, da divje živali smejo jesti le hrano, ki jo same lahko poiščejo v naravi. Zato rac ne bomo več hranili s suhim kruhom in ježkom ne bomo nastavljali mleka.

Ker divjih živali iz narave ne smemo odnašati domov, smo si iz toaletnega tulca izdelali netopirja in ježa. Strigli smo, lepili in risali. Zapomnili si bomo, da domov lahko odnesemo le živali, ki jih naredimo sami.

Poglejte, kaj smo izdelali.