Skoči na glavno vsebino

Tačke pomagačke v 3. a

V sredo, 6. 10. 2021, so imeli učenci 3. a prav posebno učno uro. Obiskali sta jih psička Bella in njena vodnica Mateja iz Slovenskega društva za terapijo s pomočjo psov Tačke pomagačke. Takoj, ko je psička pritacala v učilnico, so se na obrazih učencev naslikali široki nasmeški.

Pozorno so prisluhnili gospe Mateji in se čudili trikcem, ki jim jih je pokazala Bella: zna dati tačko in petko, se postaviti na zadnje tace, se zavrteti v krogu in še marsikaj. Učenci so jo lahko tudi pobožali, ji dobro očistili zobe, skrtačili dlako in spilili kremplje.

Izvedeli so, da so psi odlični družabniki in ljudem prinašajo veliko veselja, so pa tudi velika odgovornost, saj je treba zanje dobro skrbeti. Mateja jim je povedala veliko zanimivosti o Belli in o delu terapevtskih psov. Pokazala jim je tudi, kako se pravilno vesti v bližini psa in kako ravnati, če nas kakšen pes napade.

Učenci so bili nad Bellinim obiskom navdušeni in se že veselijo naslednjega srečanja.