Skoči na glavno vsebino

Obvestilo-maske in samotestiranje

Spoštovani starši,

s spodnjo povezavo pristojnega ministrstva vas obveščam o novostih, vezanih na Covid ukrepe, v šolah:

https://www.gov.si/novice/2021-11-06-tudi-v-prihodnjem-tednu-izobrazevanje-v-solah-in-na-fakultetah-samotestiranje-za-vse-ucence-dijake-in-studente/

Povzetek:

od ponedeljka, 8. 11. 2021, so zaščitne maske obvezne v vseh prostorih šole za učence vseh razredov, ves čas od 1.-9. razreda, v in izven matičnih učilnic. Dovoljene so zgolj kirurške maske in FFP2 tip maske. Maske iz blaga niso več dovoljene.

Uporaba zaščitne maske pri izvajanju vzgojno-izobraževalne dejavnosti ni obvezna za osebe, ki izvajajo športno vadbo.

Samotestiranje se v tednu od 8.-12.11. ne spreminja. Spremeni se po 15. 11. 2021, o čemer prejmete ločeno obvestilo.

Do sedaj nam je s skupnimi močmi, z upoštevanjem ukrepov in pravočasnim sporočanjem uspelo pravočasno zajeziti posamezne primere okužb. Z vašo pomočjo in medsebojnim zaupanjem bomo tudi v bodoče skrbeli za dobrobit in zdravje vseh naših učencev in zaposlenih.

Želim vam miren zaključek večera in vse dobro.

Elvira Sušec, v. d. ravnateljice

Dostopnost