Skoči na glavno vsebino

Kulturni dan tretješolcev

Tretješolci smo v ponedeljek, 20. 12. 2021, imeli kulturni dan – filmsko vzgojo. Ogledali smo si film Pozabljeni božič.

 

Zgodba govori o deklici Elzi, ki živi z očetom, teto, gosko in miško v vasi sredi zasneženega gozda, kjer so doma pozabljivi ljudje. Že davno so pozabili na božič. Vsakodnevno pozabljajo stvari. Elzina teta je izumiteljica in tudi ona se ne spomni, kaj želi izumiti.

24. decembra se Elza prebudi s čudnim občutkom. Zdi se ji, da je imela čudne sanje. Na podstrešju najde star koledar z označenim božičem. Sprašuje se kaj to je in se odpravi do starega tesarja, da izve.

V nočni dogodivščini Elza spozna bistvo božiča in pred njo je velik izziv – kako božič pripeljati nazaj v pozabljivo vas?

Ji bo uspelo pričarati nepozaben božič?