Skoči na glavno vsebino

Obisk Kie in Arčija v 1. a razredu

Danes je bil za učence 1. a razreda prav poseben dan, saj jih je čakalo presenečenje. Ne, ni prvoaprilska šala, čisto zares sta nas obiskala terapevtska kužka Kia in Arči. Kia je zlata prinašalka, Arči pa mehkodlaki pšenični terier. Oba se še šolata, da bosta postala čisto prava terapevtska kužka. Ko sta zjutraj prišla v razred, so se ju učenci zelo razveselili. Za začetek sta pokazala, kaj vse znata, in nas hitro spravila v dobro voljo. Po vseh vragolijah sta se sprehodila po učilnici in prav od vseh otrok pregledala peresnice. Z barvicami in svinčniki sta bila zadovoljna, saj so bili solidno ošiljeni. Učenci so Kii in Arčiju obljubili, da bodo redni skrbeli za red v peresnici. Potem je bila na vrsti pravljica Mojca Pokrajculja. Poslušanje pravljic z dvema nadobudnima kužkoma je prav posebno doživetje! Kia in Arči sta se ulegla na tla med učence in prav pridno poslušala, tako kot otroci. Ker sta bila tako pridna med poslušanje, sta si prislužila nagrado – od vsakega učenca sta dobila priboljšek. Ure je bilo hitro konec in veselimo se novega pasjega obiska, ko bosta kužka preverila, kako učenci držijo obljubo glede urejenih peresnic.

 

Mirka Planinc