Skoči na glavno vsebino

DRŽAVNI PRVAK IN PODPRVAKI EKIPNO v Streljanju z zračno puško

v sredo, 6.4.2022, je bilo v Ljubljani finale državnega prvenstva v streljanju. Na to tekmovanje smo se uvrstili kot prvaki ljubljanske regije tako ekipno kot posamezno. Na finalnem nastopu so našo šolo zastopali Maksimilijan Žarič in Kan Retelj iz 9.b razreda in Marko Rašula iz 9.a. Vsi trije so nastopili odlično in svoje rezultate iz regijskega tekmovanja krepko popravili. Maksimilijan Žarič je postal DRŽAVNI PRVAK med starejšim dečki (181 krogov), ekipno pa so fantje DRŽAVNI PODPRVAKI – 2. mesto. Prvo mesto jim je ušlo za en krog (181 + 167 + 170 = 518 krogov).

Naj omenimo tudi, da je Maksimilijan pred tednom dni na tekmovanju postavil tudi DRŽAVNI REKORD z 195 zadetimi krogi.

Iskrene čestitke ob vrhunskih rezultatih.