Skoči na glavno vsebino

ZAKLJUČEK PROJEKTA SIMBIOZA GIBA

S koncem marca se je zaključil tudi projekt Simbioza Giba, ki s športom in gibanjem povezuje različne generacije. V ponedeljek, 30. 5. 2022 smo v veliki telovadnici izvedli sklepno prireditev tega projekta. Učenci prvega triletja so na uro športa povabili svoje dedke in babice in vabilu se je odzvalo kar veliko starih staršev, pa tudi kakšna mamica in očka sta se znašla zraven. Udeležencem učiteljica Biserka in učitelj Andrej nista pustila veliko časa za počitek. Preizkusili so se v vadbi po postajah, se igrali preproste netekmovalne igre, preizkušali reflekse in čute, se masirali in še bi lahko naštevali. Šolska ura športa vedno prehitro mine in tudi ta ni bila nobena izjema. Zaznamovalo jo je dobra volja, pozitivna klima in edinstvena povezanost, ki jo lahko stkejo le otroci in stari starši. Ob koncu je prav prišla tudi osvežitev z jabolki, ki nam jih je pripravila ekipa šolske kuhinje.

Razšli smo se z mislijo na čimprejšnje ponovno tovrstno srečanje.