Skoči na glavno vsebino

Naš nekdanji učenec – Žan Rudolf

Žan prvi v teku na 1000m – VAŠP Ljubljana 2008

Med poukom, 3. šolsko uro nas je po 15. letih obiskal naš učenec Žan Rudolf, dolgoletni član državne reprezentance v atletiki in še vedno rekorder Slovenije v teku na  600 m ( 1.15, 49 ) in 800 m 1.45,15).

Po prisrčnem pozdravu z vsemi učitelji športa, je takoj ugotovil, da se v telovadnici ni nič spremenilo. Sami dodajamo le to, ne v 15 letih,  temveč v 40 letih.

Malo smo pokrmljali za nazaj, pa tudi kaj počene sedaj. Dobili smo zanimiv odgovor, saj se trenutno ukvarja z igranjem nogometa, zaradi bolezni, dvakrat je prebolel covid, in poškodb , ki so ga pestile v letošnji atletski sezoni. Posveča se svoji mladi družini , v kratkem pa načrtuje tudi potovanje na Finsko…  

Z lepo gesto se je poslovil od nas. Šoli je podaril svoj državni dres, šprintarice in številko, ki jo je nosil na Olimpijskih igrah v Riu , ko je zastopal Slovenijo v teku na 800m.

Žan hvala in želimo ti čim več uspehov na atletskih stezah  tudi v prihodnje.

Učitelji športa