Skoči na glavno vsebino

Od ponedeljka, 7. 11. 2022, prenovljen vozni red avtobusa št. 24

Spoštovani starši,

z LPP so nas na podlagi opažanj ter pogovora z vozniki pri jutranjih prevozih otrok v šolo na redni liniji 24, obvestili o prezasedenosti avtobusa. Velike težave s preobremenitvijo se pojavljajo pri odhodu avtobusa s postajališča Bizovik ob 7.57, kar ni v skladu s trenutno veljavno zakonodajo. Poleg navedenega pa predstavlja tudi velik problem z vidika varnosti otrok pri izvajanju prevozov na avtobusu.

Glede na to, da so za našo šolo z navedenega postajališča namenjeni štirje odhodi, vas vljudno prosim, da otroke seznanite z novim voznim redom.

Po pregledu validacij v LPP sistemu ugotavljajo tudi, da otroci, ki uporabljajo kartice Urbana, ne validirajo (ne evidentirajo) svojih kartic na avtobusih mestnega potniškega prometa. Prosim vas, da otroke dodatno opozorite o pomembnosti validacije kartice Urbana na avtobusih, saj je le ta obvezna. Z validacijo si otroci zagotovijo zavarovanje v primeru prometne nesreče ali morebiti drugih poškodb, ki se lahko pripetijo pri sami izvedbi prevoza.

Učenci 5. in 6. razreda imajo od ponedeljka, 7. 11. 2022, sledeči vozni red:

1. odhod avtobusa iz postajališča Bizovik ob 7.55 – redna linija 24 (21 sedežev in 16 stojišč), predviden prihod v šolo 8.01

2. odhod avtobusa iz postajališča Bizovik ob 7.57 – pomoč redni liniji 24 (50 sedežev, možna samo sedišča), predviden prihod v šolo 8.03

Učenci 7., 8. in 9. razreda imajo od ponedeljka, 7. 11. 2022, sledeči vozni red:

1. odhod avtobusa iz postajališča Bizovik ob 8.05 – redna linija 24 (21 sedežev in 16 stojišč), predviden prihod v šolo 8.11

2. odhod avtobusa iz postajališča Bizovik ob 8.07 – pomoč redni liniji 24 (50 sedežev, možna samo sedišča), predviden prihod v šolo 8.13.

Lep pozdrav

Elvira Sušec, ravnateljica

Dostopnost