Skoči na glavno vsebino

Jakčevi zimski športni dnevi

Letošnja kratka zima je bila v Ljubljani skopa s snegom. Kljub temu smo uspeli izvesti pet zimskih športnih dni za učence razredne stopnje. Prvošolci s centralne šole so uživali na snegu v okolici šole že konec januarja, ostali pa so se v februarju zapeljali malo dlje in so imeli na voljo dve dejavnosti: alpsko smučanje in sankanje. Sankači so se preizkusili tudi na tekaških smučeh. Ker smo bili v teku na smučeh bolj ali manj vsi začetniki, se seveda padcem ni bilo moč izogniti, a nam ti niso vzeli veselja.

Prvi so na Pokljuko odšli učenci podružnične šole Hrušica, sledil jim je 5. razred, ki se je odpravil v Kranjsko Goro. Na Pokljuko so odšli tudi tretješolci in drugošolci, slednjim se je pridružila tudi ekipa smučarjev iz četrtega razreda. Ostali četrtošolci so raje kot sankanje izbrali zimski pohod po Golovcu.

Kljub temu še vedno upamo, da zima še ni rekla zadnje besede in nestrpno čakamo na naslednjo pošiljko snega.

Učitelji športa