Skoči na glavno vsebino

Knjižna čajanka

V knjižnici je potekala druga knjižna čajanka. Tokrat so bili vabljeni učenci zadnje triade in učitelji. Pogovarjali smo se o prijateljstvu in čustvih, ki se pojavljajo v tem odnosu. Kdo je pravi prijatelj? Kaj z njim najraje počnem? Mu lahko zaupam vse? Se lahko skregava za vedno? Internetno prijateljstvo? … Pogovor se je lepo razvil in vsak je povedal svojo dobro ali slabo izkušnjo s prijatelji.
Pripravila sem jim tudi knjige, ki obravnavajo različne situacije med prijatelji. V knjigah je skozi zgodbo opisano, kako knjižni junaki rešujejo prijateljske težave med seboj.
Za bralno pokušino sem jim pripravila zloženko, s katero so morali kritično ovrednotiti knjigo, ki so jo izbrali glede na všečnost platnice. Na podlagi platnice, naključno prebranih straneh in kratkem opisu na zadnji strani, so si o knjigi ustvarili mnenje in jo ocenili. Nekatere učenke je knjiga pritegnila in so si jo izposodile, da jo preberejo v celoti.


Bilo je čudovito druženje ob čaju in piškotkih, s knjigo in prijatelji.
Knjižničarka Sabina in Mateja