Skoči na glavno vsebino

PRIJAVE – ŠOLSKO TEKMOVANJE V PLAVANJU

Prvenstvo osnovnih šol Ljubljane v plavanju bo v torek, 4. 04. 2023, v bazenu Tivoli, s pričetkom ob 10.00 uri. Učenci  tekmujejo v dveh kategorijah:

  • starejši učenci in učenke – letnik 2008 do 2010,
  • mlajši učenci in učenke – letnik 2011 in mlajši 

 Tekmuje se v različnih disciplinah:

  • 50 m prosto in 50 m prsno  neregistrirani. Učenec lahko nastopi v obeh disciplinah ali izbere le eno.
  • 100 m mešano in 100 m prosto  registrirani. Plavanje na 100 m mešano pričnejo s skokom na glavo, prvih 25 m plavajo s tehniko delfin, drugih 25 m s tehniko hrbtno, tretjih 25 m prsno in zadnjih 25 m prosto.   Učenec lahko nastopi v obeh disciplinah ali izbere le eno.
  • Štafeta je sestavljena iz 2 učencev in 2 učenk, ki plavajo v poljubni tehniki in poljubnem vrstnem redu. V štafeti lahko sodelujejo samo neregistrirani učenci.

Registrirani so vsi, kateri so v sezoni 2022/23 (od septembra 2022 naprej) nastopali v uradnem tekmovalnem sistemu PZS (kola, mitingi, državna prvenstva …). Vsi, ki so tekmovali v uradnem tekmovalnem sistemu PZS tudi še v sezoni 2021/22 in prej, ter so kasneje prenehali z nastopanjem za klube v uradnem tekmovalnem sistemu PZS, lahko nastopajo kot neregistrirani.

Naprošamo vse učence, ki si želijo zastopati  šolo na tekmovanju v plavanju,  da sporočite to učitelju športa, najkasneje do 31. marca 2023.

Učitelji športa