Zbiralna akcija starih baterij

Še zadnji, tretji teden zbiralne akcije starih baterij je pred nami. Zbrali smo jih že kar lepo količino. Tokrat so se ponovno najbolje odrezali v 5.b razredu, sledi pa jim 1.a. Bravo! Da nam tik pred koncem ne bi zmanjkalo energije, je spodaj priložen rap, ki so ga oktobra 2019, v času nagradne zbiralne akcije »Prinesi stare baterije«, ki je potekala na celotnem področju Mestne občine Ljubljana napisali učenci letošnjega 9.a, Nik, Matic D. in David. Zagotovo se ga še spomnite. Letos Zlatka sicer ne bo na našo šolo, smo pa z akcijo zagotovo pripomogli k večji ozaveščenosti na področju ustreznega in varnega odlaganja odsluženih baterij, predvsem pa smo se odgovorno obnašali do okolja. Hvala vsem.

RAP za stare baterije

Baterije so seveda kalorije
za telefone in mikrofone.
Zbiramo baterije
da Zlatko mel bo mal več energije.
Zberimo največ baterij
da Zlatkov koncert zažari.
Bodimo najboljši bodimo najbolj kul
ko pride Zlatko imejmo velik žur.
Hitro potrebujemo vse baterije
skočite v Tuš drogerije.
Tam vzemite rabljene baterije
da Zlatko ne bo brez energije!

Šolska ekokoordinatorka