Skoči na glavno vsebino

XVII. DRŽAVNO PREVERJANJE ZNANJA PRVE POMOČI UČENCEV OSNOVNIH ŠOL V KOPRU

V soboto, 13. maja je v Kopru potekalo državno preverjanja znanja prve pomoči za osnovne šole. Naša ekipa prve pomoči, ki so jo sestavljali: Sara Jedretič, Ema Požun, Katarina Mandić, Petja Zoja Žabjek iz 9. a, Adam Kurent iz 9. b in Pia Stegu iz 7. c, rezerva Manja Radić iz 9.a, so prejeli pokal za 4. mesto.

Preverjanje znanja ekip prve pomoči je potekalo na šestih delovnih mestih. Na enem delovnem mestu je potekal teoretični preizkus znanja o prvi pomoči in gibanju Rdečega križa. Na ostalih petih delovnih mestih pa je potekalo praktično preverjanje znanja in veščin prve pomoči. Praktično preverjanje obsega pet realističnih scenarijev: prometna nesreča, delovna nesreča, nesreča med kopanjem, …

Med posameznimi delovišči so učenci spoznali delo kriminalistov, policistov, prostovoljcev Rdečega križa, gorskih reševalcev, …

Naša ekipa se je zelo izkazala in dokazala, da so pripravljeni pomagati, poleg tega pa so tudi opremljeni z ustreznim znanjem, da bi dejansko lahko nekomu rešili življenje.

Čestitke ekipi!

V torek, 9. 5. 2023, je priprave na sobotno tekovanje prišla posneti ekipa Infodroma RTV Solovenije.

POSNETEK SI LAHKO OGLEDATE NA SPODNJI POVEZAVI.

https://cist-hudo.rtvslo.si/predvajaj/infodrom/174957167