Skoči na glavno vsebino

Naravoslovni dan Mozirski gaj

V petek 2. 6. 2023 smo 7. razredi v okviru naravoslovnega dne obiskali Mozirski gaj.
V lepem sončnem vremenu smo si vzeli čas in se sprehodili po prečudovitem parku, kjer smo spoznavali različne drevesne vrste, si pogledali tulipan Mozirski gaj in znamenitosti parka kot so leseni stolp in največji zvonci na svetu.
Spoznali smo tudi življenje čebel, saj si je čebelar vzel čas samo za nas.
Imeli smo terenske vaje ob reki Savinji. Spoznavali smo vodne organizme, ki živijo v njej. Zabavali smo se z lovljenjem v mrežico, dvigovanjem kamnov in iskanjem imena organizmov po določevalnem ključu. Ob vsem tem smo izpolnili tudi učni list in si organizme pogledali tudi pod stereolupo.
Za nagrado smo si na koncu privoščili še sladoled. Domov smo odšli polni novih izkušenj.