Skoči na glavno vsebino

Jakčeva grafična delavnica

V torek, 19. marca 2024, smo na Osnovni šoli Božidarja Jakca organizirali grafično delavnico, ki je bila namenjena učencem Osnovne šole Božidarja Jakca in Osnovne šole Karla Destovnika – Kajuha. Delavnica je potekala pod vodstvom mentorja Skenderja Bajroviča, prof. lik. umet. in Ele Repovš, dipl. oblikovalka tekstilij in oblačil.
Delavnica se je začela z uvodno predstavitvijo osnovnih pojmov grafike, zgodovine in razvoja grafike, grafike Božidarja Jakca ter vloge grafike v slovenski likovni umetnosti (grafični bienale). Nato so učenci začeli z izdelavo matric za kolažni tisk in kolagrafijo. Sledila je pavza za malico. Po malici so se lotili še izdelave matric za linorez in izdelali grafične liste v tehniki monotipija. Sledil je tisk matric, narejenih v tehniki kolažni tisk in linorez.
Učenci so se naučili pravilnega podpisovanja grafičnih listov. Vse svoje izdelke so nato pravilno označili in podpisali do zaključka delavnice.
Likovna dela bodo razstavljena na OŠ Božidarja Jakca.

Manca Mohar, učiteljica likovne umetnosti