Skoči na glavno vsebino

Izobraževanje Erasmus+ v Helsinkih – tretji dan

Danes smo izobraževanje začeli v helsinški Centralni knjižnici, ki ni namenjena le knjigam, ampak si tam lahko izposodiš inštrumente, najemaš pisarne, se igraš družabne igre, snemaš glasbo in videe, uporabljaš 3D printerje, ploterje, šivaš na šivalnem stroju, lasersko obdeluješ les … zraven si pa v kuhinji lahko še pripraviš obrok. In vse brezplačno. Knjižnico naj bi z razlogom zgradili nasproti finskega parlamenta. Da bi poslance znova in znova opozarjala, kako pomembna je izobrazba posameznika za razvoj države.

Po ogledu knjižnice smo se seznanili s prikritim zavajanjem potrošnikov glede raznih okolju prijaznih oznak na embalaži prehrambnega izdelka ter problemom hitre mode.

Zapisala in foto: Katarina Volčini Ratajc