4. Mednarodni bienale otroške risbe

OŠ Božidarja Jakca v Ljubljani je že četrtič organizirala mednarodni natečaj otroške risbe. Za tak natečaj smo se odločili pred osmimi leti z namenom, da obudimo pomen risbe v likovni umetnosti, in sicer iz dveh razlogov: prvi je bil ta, da se je na risbo in njeno izraznost v osnovnošolski likovni didaktiki nekoliko pozabilo; drugi pa je bil, da obudimo spomin na delo Božidarja Jakca, risarja, grafika, slikarja, katerega ime nosi naša šola.

Na pričujoči razstavi so predstavljene izbrane in nagrajene risbe. Izbor teh je opravila strokovna komisija v sestavi: mag. Natalija Kocjančič (Zavod za šolstvo), dr. Uršula Podobnik (Pedagoška fakulteta), mag. Milena Gregorčič, akademska slikarka.

Na razpisani natečaj se je odzvalo 48 osnovnih šol iz Slovenije in 67 osnovnih šol iz tujine. Tokrat so bila tuja dela iz Črne gore, Luksemburga, Litve, Grčije, Bosne in Hercegovine, Srbije in Nepala.

Najboljši trije izdelki vsake kategorije so prejeli nagrado. Podelitev nagrad je potekala v ponedeljek, 11. 11. 2019, v prostorih šole. Prireditve se je udeležil tudi veleposlanik Črne gore v Sloveniji, dr. Vujica Lazović. Otvoritev nagrajenih risb pa je bila v torek, 12. 11. 2019, v Galeriji Pedagoške fakultete.

Najlepše se zahvaljujemo vsem ustvarjalcem in mentorjem, da se z nami podajajo na to raziskovalno pot.

Zahvaljujemo se Pedagoški fakulteti ter članom komisije za sodelovanje in podporo.

Petra Shrestha

vodja projekta