Športne novice, marec 2013

V 1. ligi so nadaljevali s tekmovanjem mladi košarkarji. Na prvi tekmi so se resnično izkazali, saj so premagali OŠ Kolezijo s kar 25 točkami razlike. Zato pa so kar precej izgubili z vrstniki OŠ Vodmat in za en koš preveč z OŠ Polje. Namreč, pri uvrščanju od 2. do 4. mesta v 1. b ligi je prišlo do istega števila točk, zato je bila pomembna koš razlika medsebojnih srečanj. Z malo več sreče bi lahko dosegli 2. mesto in s tem sodelovanje v finalnem delu tekmovanja mlajših košarkarjev Ljubljane. Naj omenim še to, da sta zaradi manjkajočih učencev zaradi bolezni ekipi iz predtekmovanja priskočila na pomoč  Matic Hribar in Dino Omić. Zahvala pa velja tudi učencu 9.b, Arinu Toriću, ki je s pisanjem zapisnika pomagal pri organizaciji vseh tekem na naši šoli.

Z dvema zmagama in enim tesnim porazom so se v prvo ligo uvrstile tudi mlade odbojkarice. Pod vodstvom zunanjega trenerja Matjaža Brajerja so za našo šolo na vseh tekmah nastopile: Lea Gregorn, Una Haznadar, Nika Modic, Erika Pust, Damjana Tihelj Rozin, Sabina Berisha, Sara Janevski, v ekipi pa so tudi sodelovale Kaja Vrakelja Ljuboja, Elvina Garibović, Ana Ocvirk in Julija Marter.

Vsem učencem čestitamo, mladim odbojkaricam pa želimo veliko sreče v nadaljevanju tekmovanja.

Darja Borovšek