Bilo je nekoč

V teh dneh se v 1. b razredu učimo o preteklosti. Spoznavamo, kako so živeli naši dedki in babice, s čim so se igrali in kako se je njihovo življenje razlikovalo od današnjega. Vpogled v šolo, kakršna je bila nekoč, pa nam je zanimivo in doživeto predstavila Emina babica, gospa Marjeta Fatur, ki je mnogo let poučevala prvi razred. Z nami je delila tudi nekaj spominov na svoje šolske dni. Naši prvošolci so skoraj dve uri pozorno poslušali njene pripovedi, reševali uganke, se naučili novo pesem in igro. Izkušnja je bila lepa in nadvse dragocena za otroke in tudi za učiteljici. Za obisk in darilce se gospe Fatur iskreno zahvaljujemo.
Ob tem pa vabimo vse, tako male, kot velike otroke, da povprašajo svoje babice in dedke o njihovih spominih. Prav gotovo jih je veliko, ki nas lahko bogatijo.

Nadja Korelc