Državno prvenstvo v plavanju

V petek, 12. aprila 2013, se je v Ribnici na Dolenjskem odvijalo državno tekmovanje v plavanju. Po prvi šolski uri, ko so nekateri sodelujoči opravili še pisne preizkuse iz znanja fizike in kemije, smo se s posebnim avtobusom odpeljali na tekmovanje. Po prihodu smo si najprej ogledali bazen, in ker imamo že kar nekaj izkušenj s teh tekmovanj (Kranj, Ljubljana, Maribor), se nam je v Ribnici dozdeval kar  premajhen.

Po uradni otvoritvi je sledilo razplavanje tekmovalcev, nato pa se je začelo zares. Prvi so v vodo skočili fantje in nato dekleta, ki trenirajo plavanje v disciplini 100 m mešano. Sledila so tekmovanja na 50 m kravl, kjer smo imeli tako pri fantih kot dekletih naša predstavnika, Dušana in Uršo. Na koncu pa je tekmovala še naša mlada mešana štafeta v postavi Katja Mačešić Šulterer, Nika Modic, Lia Hribernik, Luka Vojskobojnik Smrekar vsi učenci sedmih razredov, osmošolca Dušan Lalić in Nejc Babnik ter Urša Dimnik in David Dedić, devetošolca. Končno 8. mesto v državi je lep uspeh, saj vemo, da naša šola ne razpolaga z bazenom, kot šole, ki so zasedle mesta pred nami. Da se Urša Dimnik ni uvrstila na stopničke, sta bili usodni dve desetinki, le dve stotinki sekunde pa sta ločili Dušana Lalića do naslova državnega prvaka. Vseeno pa lahko rečemo, da je 4. mesto Urše in 2. mesto Dušana v državi ponovno enkraten uspeh naših športnikov. Vsem učencem za osvojena mesta in trud iskreno čestitamo.

mentorica Darja Borovšek