Drsanje

Čeprav je zimskih počitnic konec, smo bili danes prvošolci zaradi drsanja vsi bolj ali manj počitniško razpoloženi. Prekrasno vreme nas je kar vabilo na drsališče v Savskem naselju. S seboj smo prinesli drsalke in čelade, kdor jih ni imel, si jih je na drsališču lahko izposodil. Sprejeli so nas prijazni in izkušeni učitelji drsanja. Komaj smo čakali, da stopimo na led. Najprej smo naredili nekaj vaj, da smo se ogreli. Nato je sledil krajši preizkus znanja. Glede na naše predznanje so nas učitelji razdelili v več skupin. Znotraj skupin smo izvajali različne drsalne vaje. Vmes smo si vzeli tudi čas za odmor, kjer so nas postregli s toplim čajem. Čas je hitro minil, ko smo morali nazaj v šolo. Na drsanje pa so nam ostali lepi spomini.

Besedilo in fotografije: Katja Kovačič Kokošar, vodja aktiva 1. razredov