Delavnica - Varstvo okolja 2014

V soboto, 15. 11., smo se z učenci pogovarjali o aktualni okoljski temi, ki smo jo podnaslovili kar z »Zemlja ima vročino«. Na trenutke smo bili kar malce ogorčeni nad ravnanjem odraslih, ki brezglavo onesnažujejo naš planet. Bodo otroci res morali stopiti v ospredje in začeti opozarjati, da si tudi oni zaslužijo tako čisti zrak, vodo in zemljo, kot so jih imeli njihovi starši?

V drugem delu naše delavnice smo se tudi naučili kje končajo nekateri naši odpadki, še posebej plastika. Poleg odlagališč na kopnem, plastično embalažo mečemo tudi v morja in tako povzročamo živalim nemalo težav. Vabljeni k ogledu plakatov na šolskem stopnišču.

Mentorica Mateja Pitako

Delavnica - Varstvo okolja    2014