Izmenjava knjižnih kazalk

V letošnjem šolskem letu smo se prvič vključili v nacionalni projekt izmenjave knjižnih kazalk, ki ga v mesecu (oktober) šolskih knjižnic koordinira Sekcija za šolske knjižnice. Naša partnerska šola za izmenjavo je bila Osnovna šola Dušana Muniha iz Mosta na Soči.

Na naši šoli so pri projektu sodelovali učenci od 2. do 9. razreda, ki obiskujejo likovni krožek pri učiteljici Ireni Koudela in učiteljici Petri Shrestha. Pri izdelavi knjižnih kazalk so uporabili različne likovne tehnike. Nastale so čudovite kazalke, ki bodo zagotovo razveselile učence OŠ Dušana Muniha.

V mesecu novembru smo prejeli prijazno pismo in knjižne kazalke naše partnerske šole.  Pri njih so ustvarjali učenci 6. razreda pri pouku tehnike. Žreb je določil, katera kazalka bo imela novega lastnika, ki mu bo pomagala pri branju.

Projekt  je bil učencem zelo všeč, saj povezuje učence med seboj, spodbuja branje, likovno izražanje in domišljijo.

Sabina Kirm

Izdelali učenci OŠ BJ