Kako je bilo v šolah nekoč 2014

Konec preteklega tedna smo se v mislih preselili v življenje nekoč. Obiskala nas je babica ene od učenk. Pri pouku smo začeli spoznavati, kakšno je bilo življenje nekoč in tako iz prve roke izvedeli vse, kar nas je zanimalo. Podrobno smo izvedeli, kako je bilo v eni izmed meščanskih osnovnih šol nekoč. Ob vstop v učilnico je našo gostjo pritegnila lepo urejena učilnica ter vsa oprema v njej. Pripovedovala nam je, da so imeli v učilnici le klopi, peč in umivalnik. Najbolj smo si zapomnili, da so učenci k pouku prinašali le zvezek in svinčnik. Šilčkov niso imeli, doma so si svinčnik ošilili z nožem. Radirka je bila ena sama za celo vrsto in zanjo so morali učenci prositi gospo učiteljico. Veliko so dali na lepopis. Tisto uro smo dobili še veliko odgovorov na naša vprašanja. Za konec pa je učence zanimalo, če so nekoč tudi imeli počitnice. V veliko veselje nam je bilo, da je v prijetnem pogovoru z nami uživala tudi babica. Ob koncu smo se ji zahvalili s pesmijo in ji podarili spominek, ki so ga izdelali učenci.

Kasneje smo se pridružili še učencem 1.b razreda, kjer smo spoznali cel koš starih predmetov.

Katja Kovačič Kokošar

Kako je bilo v šolah nekoč        2014