Kodeks obnašanja pri športu

Prihodi in odhodi skupin

• Iz spodnje garderobe prihajamo preko jedilnice v šolskih copatih in strpno počakamo, da predhodna skupina zapusti garderobo telovadnice.
  • Preoblečemo se v športno opremo in mirno počakamo na prihod učitelja.
  • Ne kričimo.
  • Po uri se hitro preoblečemo in ponovno obujemo šolske copate.
  • Mirno zapustimo garderobo.

Športna oprema

• Rezervna oblačila: majica s kratkimi rokavi, kratke športne hlače, trenerka ali pajkice različnih dolžin, športne nogavice.
  • Čiste superge, ali ne drseči športni copati.
  • Pri pouku ste lahko tudi bosi, vendar je možnost poškodbe, pri igrah z žogo, večja.
  • Majhna brisača.

Osebna higiena

• Po urah športne vzgoje si umijemo roke in predel pazduhe.
  • Svetujemo, da v garderobah ne uporabljate deodorante v sprejih temveč v stiku, kremi ali roll- onu.
  • S tem preprečujete vdihovanje strupenih snovi vsem, ki uporabljajo ta prostor.
  • Ne uporabljajte jih, če se prej ne umijete.

Pri športu ni dovoljeno

• Zaradi varnosti je pri urah športa strogo prepovedano imeti žvečilne gumije!
  • Pri pouku športa se učimo športnih veščin in se navajamo na zdrav način življenja, zato so modni dodatki nepotrebni in v določenih situacijah tudi nevarni.
  • V telovadnico ne prihajamo s pretiranim make – upom in ličilom za usta. V primeru, da imate težave z razpokanimi ustnicami, uporabimo naravna mazila, brez barvil, ki škodujejo zdravju.