Hitre povezave

Ura naravoslovja v fizikalni učilnici

V torek 18. 1. 2011 smo se učenci 4. a razreda odpravili v učilnico št. 17, kjer poteka pouk matematike in fizike. Ogledali smo si nekaj poskusov in izvedeli več o elektriki. Najprej smo si ogledali Mr. Bean-a, ki se je ukvarjal z elektriko. Ugotovili smo, da po žicah ne potuje elektrika, ampak elektroni. To uro so nam predstavili Draženko, Aldin, Anja in Eva. Draženko je naelektril balon in dvignil Anjine lase. Aldin je drgnil s krpo po stekleni palici in kazalec na elektroskopu se je premaknil in izmeril električni naboj. Eva in Anja sta influenčni stroj naelektrili in lahko smo se dotaknili bunkic na njem. Na koncu smo naredili še poskus s selotejpom. Nama je bilo zelo všeč, ker smo se naučili veliko novega.

Aleksandra Jug in Klara Križnič 4.a