Obisk gasilcev na PŠ Hrušica 2014

Oktober je mesec požarne varnosti, a se nam je na PŠH zaradi plavalnega tečaja prestavil v november. V petek, 7. 11. 2014, ko je zunaj neustavljivo deževalo in marsikje po Sloveniji že poplavljalo, so na šolo prišli gasilci PGD Bizovik. Ob projekciji so nam predstavili v kakšnih naravnih nesrečah so že pomagali, pokazali opremo, katero uporabljajo pri določeni nesreči in nas poučili kako moramo ravnati mi, če nas kaj podobnega doleti. Otroci od prvega do četrtega razreda so spoznali, da gasilci ne gasijo le požarov, ampak pomagajo ljudem pri poplavah, žledu, prometnih nesrečah… Zato si je vredno zapomniti številko 112, ker se za njo skriva njihova pomoč, a hkrati upamo, da nam je ne bo potrebno poklicati nikoli v življenju.

Metka Cigale

Obisk gasilcev na PŠ Hrušica    2014