Oli pri izbirnem predmetu organizmi v naravi in umetnem okolju

Pri predmetu sodelujejo učenci od 7. do 9. razreda. V prezračeni učilnici so tiho sedeli v krogu in ga pričakovali. Oli je prihitel v razred in vse prijazno pozdravil, nato pa je vodnici Jani pomagal pri predstavitvi dela terapevtskega para.

Terapevtski pes mora pred vstopom v šolo za terapevta opraviti psihološko testiranje, zaželeno je, da je prej obiskoval pasjo šolo. Za terapevta se skupaj z vodnikom šola pol leta, nato opravlja še pripravništvo. Slednje obsega 25 obiskov v različnih ustanovah (vrtcih, šola, socialno-varstvenih zavodih).

Oli in Jana redno obiskujeta vrtce in šole, kjer skušata otroke kaj naučiti z zgledom – pospravljanja igrač, dvojnega preverjanja izračunanih rezultatov. Namreč tisti, ki Olija poznate, veste, da zna pospraviti igrače, da posodice za skrivanje briketov od dva do petkrat prevoha, da ni pozabil odpreti kakšne luknje.

S svojo prisotnostjo Jana in Oli dvigujeta razpoloženje med otroki in starejšimi ljudmi. Starejšim pomagat pri gibanju v domovih za ostarele in Soči, saj se za Olija vsak bolj potrudi, kot za učitelja ali terapevta. Prav tako veliko k zanimivim vsebinam pripomorejo didaktični materiali, ki jih pripravlja vodnica Jana.

Oli pri izbirnem predmetu organizmi v naravi in umetnem okolju