Oli pri pouku v novem koledarskem letu

Januarja se je Oli potil pri uri matematike, kjer je sedmošolcem poskušal popestriti naloge iz geometrije. Učencem se je pridno delo obrestovalo, saj so se na koncu lahko poigrali z Olijem, kljub temu da so v sedmem razredu nekateri že preveliki za takšno igro. Prav vsi pa so z veseljem gledali, kako Oli išče igračo. Dragi učenci, naj vam bo njegovo vneto iskanje zgled pri vašem iskanju odgovorov oziroma rešitev pri računskih nalogah.

Februarja je Oli tudi poučeval. V četrtem razredu je demonstriral značilnosti volka. Verjetno vsi vemo, da bi se naj pes razvil iz volka. Naši predniki so ugotovili, da je volk lahko koristen pri lovu in varovanju ter da so mladički izredno primerni za igro in nežno ljubkovanje, zato so začeli vzrejati volkove, kasneje pse. Volk je pri ljudeh dobil zaščito pred naravnimi plenilci ter hrano. Koristi so bile vzajemne, prav tako kot pri Olijevem obisku. Vsi razneženi obrazi otrok, nežne ročice ter neverjetna pripravljenost za delo Olija vedno znova prepričajo, da se vrača med šolske klopi in otrokom pomaga pri opisu živali ali kateri drugi učni snovi.

Oli pri pouku v novem koledarskem letu