Prihod v šolo

Spoštovani starši,

kot ste že seznanjeni se v ponedeljek, 18. 5. ponovno odpirajo šolska vrata za učence 1. triade. V skladu z napotki bomo pouk in razširjeni program organizirali tako, da bo čim bolj poskrbljeno za zdravje učencev.

Pošiljamo vam nekaj ključnih in pomembnih  informacij. Starši podružnične šole ste za celotno organizacijo že prejeli vsa navodila na včerajšnjih roditeljskih sestankih.

1. PRIHOD

Otroci bodo v šolo prihajali pri treh vhodih, z razlogom, da se izognemo morebitni

gneči.

Starši ne vstopate v šolsko stavbo.

1. JUTRANJE VARSTVO

Učenci, ki so vključeni v jutranje varstvo prihajajo v šolo med 6.25 in 7.50.

• Učenci, ki prihajajo v šolo do 7. ure, vstopajo pri vhodu v telovadnico, po 7.00 vstopajo v stavbo pri glavnem vhodu.
  •  Učenci 2. razreda odidejo v učilnico 33, učenci 3. razreda pa najprej v garderobo, kjer se preobujejo in odidejo v učilnico 33.
  • Vhodna  vrata se  ob 7.50 zaprejo.

Ostali pridejo v šolo po spodaj naveden razporedu in vstopajo pri določenem vhodu. Prvi dan jih učiteljice sprejmejo pri vhodu.

1. PRIHOD K POUKU
  • Učenci 1. razreda pridejo v šolo ob 8.15 – vhod pri zobni ambulanti. Se preobujejo po ustaljenem redu.
  • Učenci 2. razreda pridejo v šolo ob 8.20 – pri vhodu v telovadnico. Odidejo v učilnico. Čevlje odložijo pod klopco ob steni učilnice, jakno pa v učilnici obesijo na naslonjalo stola, ki mu je dodeljen.
  • Učenci 3. razreda pridejo v šolo ob 8.20 – pri glavnem vhodu in odidejo v garderobo, kjer se preobujejo.
  1. ORGANIZACIJA POUKA

Vsi učenci so razporejeni v skupine, v katerih je največ 15 otrok.

Pouk se prične ob 8.30 in zaključi ob 12.00 za vse učence.

1. ORGANIZACIJA PODALJŠANEGA  BIVANJA IN ODHODI DOMOV

Skupine  podaljšanega bivanja so organizirane na osnovi vaših prijav. V šolsko  stavbo ne smete vstopati, zato bodo otroci, prihajali do glavnega vhoda ob uri, ki ste jo napisali na prijavnici. Počakate jih pred vhodom. Učenci 1. razreda bodo tudi domov odhajali pri izhodu zobne ambulante.

1. ORGANIZACIJA PREHRANE

Organizirana bo vsa prehrana (malica, kosilo, popoldanska malica) razen zajtrka. V kolikor učenec določenega obroka ne želi prejemati, morate starši ta obrok sami odjaviti po običajnem postopku odjave.

ZA CELOTEN ČAS BIVANJA V ŠOLI VELJA:

• Upoštevamo razdaljo 1,5-2 metrov. Na hodnikih  bodo označeni  koridorji gibanja.
  • Otroci si bodo večkrat dnevno umili roke z vodo in milom.
  • Otroci prve triade mask ne potrebujejo. Učitelji bodo imeli maske v prostorih šole.
  • Če bo vreme ugodno, bodo  otroci več časa preživeli na prostem. Za vsako skupino posebej so označene lokacije gibanja.
  • Uporaba igral in igrišča je prepovedana. Otroci tudi zunaj upoštevajo razdaljo 1,5-2m.
  • Pred straniščem bodo talne oznake za primer čakanja na vrsto. Vrata stranišča bodo odprta.
  • Otroci v ponedeljek, 18. 5., v šolo prinesejo: šolske potrebščine, copate, vodo v plastenki, dodatna oblačila (v učilnicah bo morda hladneje, ker bomo veliko zračili).
  • Otroci naj ne nosijo s seboj igrač, sladkarij, osebnih predmetov, ker so lahko vir morebitnih okužb. Domov ne bodo nosili ničesar iz šole.