Teden otroka v 1. a

V okviru Tedna otroka smo v ponedeljek, 7.10.2013, v 1. a razredu obiskali Reševalno postajo Ljubljana. Tam nas je pričakal reševalec Peter Napotnik, ki nam je povedal, kakšno je delo reševalcev. Ogledali smo si reševalno vozilo in vse kaj je v njem. Medtem smo imeli priložnost ogledati si še reševalce pri delu, ki so pridno in hitro odhajali na klicne dolžnosti. Zelo smo uživali ob ogledu risanke Zajček Bine, v kateri smo izvedeli, kje vse lahko reševalci pomagajo.

Na koncu nas je čakalo presenečenje: zelo od blizu smo si ogledali motorno reševalno vozilo, ki ga uporabljajo v primeru hujših poškodb pri nesreči, saj motor pride veliko hitreje na cilj kot reševalno vozilo. Svoja doživetja smo v šoli strnili s poustvarjanjem v zvezke in z igro vlog.

Besedilo in fotografije: Mirka Planinc in Katja Kovačič Kokošar

Teden otroka v 1. a