Hitre povezave

Tekmovanje iz računalniškega razmišljanja Bober v šolskem letu 2017/2018

Bober, tekmovanje iz računalniškega razmišljanja

V letošnjem šolskem letu se je kar 168 učencev centralne in podružnične šole udeležilo šolskega tekmovanja iz računalniškega razmišljanja, Bober. 

Tekmovanje za učence na razredni stopnji poteka zgolj na šolskem nivoju. Učencem predmetne stopnje odlični rezultati na šolskem tekmovanju prinesejo uvrstitev na državno tekmovanje, kamor se uvrsti zgolj 1 % najboljših tekmovalcev v državi in predstavlja veliki zaključek tekmovanja Bober za tekoče šolsko leto.

Udeležbo na državnem tekmovanju si je na šolskem tekmovanju letos prislužil Vid Hočevar iz 9. razreda. Državno tekmovanje je potekalo minulo soboto na Fakulteti za računalništvo in informatiko, kjer se je Vid uvrstil med najboljših 20 v državi, za kar mu iskreno čestitamo!

Več o tekmovanju in tekmovalnih nalogah najdete na spletnem mestu http://tekmovanja.acm.si/bober.

V spodnjih preglednicah so nadalje predstavljeni najboljši dosežki šolskega tekmovanja 2017/2018.

Centralna šola

2. razred
Ime in priimek število točk
Eva Hočevar 4
Enej Petek Bošnjaković 4
Gal Babič Šemrov 3
Neža Čapeljnik 3
Sofia Ela Černe 3
Tarik Kamberović 3
Jan Štoka 3
Luka Ambrož 3
Teodora Marjanović 3
Eva Izabela Plesničar 3
Alena Popova  3
Mila Dmitrašinović 3
Ema Hodžić 3

 

3. razred
Ime in priimek število točk
Martin Perdih 6
Anže Flisar 5
Lana Čapalija 5
Maša Svetek 5
Žiga Gjerek 5
Aldin Kuduzović 4
Filip Mihelj 4
Ajna Ajkić 4

 

4. razred
Ime in priimek število točk
Tjaša Vogrinčič Jakša 8
Anja Nemanič  7
Erik Ostojič 7
Manja Radič 6

 

5. razred
Ime in priimek število točk
Ajna Redžić 12
Tilen Grizila 11
Kan Retelj 11
Maja Rašula 10
Marko Rašula 10
Rok Uduč 10
Matevž Kastelic 9

 

6. razred
Ime in priimek število točk
Enya Moltara 10
Tjaša Kozlevčar 10
Amel Hukić 10
Marta Grum 9
Sergej Mandić 9
Zala Nared 9
Dina Mešinović 9 
Za uvrstitev na državno tekmovanje je bilo potrebno doseči 12 točk ali več.
Vsi omenjeni šestošolci so prejeli bronasto priznanje.
 
7. razred
Ime in priimek število točk
Blaž kamnar 11
Bojan Jakšić 9 
Za uvrstitev na državno tekmovanje je bilo potrebno doseči 13 točk ali več. 
Oba omenjena sedmošolca sta prejela bronasto priznanje.
 
8. razred
Ime in priimek število točk
Luka Grum 10
Edvin Garibović 7
David Grad 7
Ariana Sinani 7
Za uvrstitev na državno tekmovanje je bilo potrebno doseči 12 točk ali več. 
Vsi omenjeni osmošolci so prejeli bronasto priznanje.
 
9. razred
Ime in priimek število točk
Vid Hočevar 12
Jasna Čarman 11
Maks Matej Cuzak 10
Uroš Petrović 9
Za uvrstitev na državno tekmovanje je bilo potrebno doseči 12 točk ali več. 
Vsi omenjeni devetošolci so prejeli bronasto priznanje.
 

Podružnična šola

 
2. razred
Ime in priimek število točk
Vita Kozlevčar 5
Julija Mrak 5
Kaja Hočevar 5
Nika Krvina  5
Neo Obreza 5

 

3. razred
Ime in priimek število točk
Miha Bajc 7
Lana Babnik 6
Ela pogačar 6
Val Adrian Anžič 5
Julija Langus 5
Veronika Čarman 5
Evita Tozon 5
Nela Leskovic 5

 

4. razred
Ime in priimek število točk
Žiga Podkrajšek 7
Matic Daca 6
Luka Petrović 6
Katarina Mandić 6

 

 

Vsem tekmovalcem še enkrat čestitamo!