Skoči na glavno vsebino

Tenis – izjemen uspeh našega učenca

Za našega učenca, Luko Petroviča, je bil izjemen tekmovalni vikend. V soboto, nedeljo in včeraj je zmagal pet tekem. Že nastopa v nedeljo sta pokazala, da je Luka trenutno v izjemni formi, ko je v četrtfinalu premagal osmega igralca z rezultatom 6.2 in 6.1, ter v polfinalu petega igralca z rezultatom 6.2 in 6.0. V včerajšnjem finalu mu je uspelo premagati trenutno prvega igralca v Sloveniji in dvanajstega igralca v Evropi v kategoriji do 14 let z rezultatom 7.5 in 6.3 in tako prepričljivo osvojiti turnir, na katerem so nastopili najboljši igralci v Republiki Sloveniji.

Luka v tem letu čakajo še priprave, na katere bo 20.12.2021 odpotoval v Republiko Srbijo, kjer bo treniral v Kragujevcu in 1. 1. 2022 v Beogradu nastopil na mednarodnem turnirju v kategoriji do 14 let. Želimo mu še veliko dobrih rezultatov.

Na vpogled trenutna uradno lestvica Teniške zveze Slovenije, iz katere je razvidno, da je Luka od 1.11. na drugem mestu.