Skoči na glavno vsebino

ekovrtiček na pšh

V letošnjem šol. letu smo spoznavali in okušali užitne rastline, divje in tiste, ki jih lahko sami vzgojimo v vrtu. Seznanili smo se z vrtnarskim orodjem in deli na vrtu in v okolici skozi vse leto. Obenem se nam je na šolskem vrtu ponudila priložnost, da se seznanimo s problemom invazivnih rastlin, ko se nam je razrasel japonski dresnik. Med delom smo spoznavali tudi različne žuželke, ki so koristne v vrtu.

Zadali smo si, da sadike vzgojimo sami. Po prvomajskih praznikih smo jih posadili v gredice, ki smo jih predhodno prerahljali in opleli. Še posebej se veselimo jagod in redkvic.

Ko vreme ni dopuščalo dela na gredicah, smo prebirali zanimivo vrtnarsko literaturo. Poskrbeli smo za opozorilne table v gredicah in za reciklirane okraske – poslikane polžje hišice smo prilepili na veje, ki so enemu od naših dedkov ostale pri obrezovanju sadnega drevja. Velike prodnike smo uporabili kot označevalce.

Zdaj gredice pridno zalivamo, opazujemo in čakamo, da posajeno zraste.

1.c in učiteljica Diana Š. Stojanović