Skoči na glavno vsebino

PRVENSTVO LJUBLJANE V KOLESARSKI DIRKI NA KOLOPARKU

V četrtek, 2.6., je potekalo Šolsko prvenstvo Ljubljane v pump tracku v KoloParku Nove Fužine. Prišlo je veliko tekmovalcev, tako iz Ljubljane kot tudi iz ostalih krajev. Nekateri izmed njih so bili zelo hitri, tudi brez poganjanja pedal, kot se take proge tudi vozi – »pumpa«. Najhitrejši tekmovalci tekmujejo in zmagujejo tudi na evropskih prvenstvih, zato je bilo njihove vožnje zelo zanimivo opazovati. Tekmovanja smo se iz naše šole udeležili moj brat Jure Nakrst, njegov sošolec Albert Dovgan (2.č) in jaz. Vsi smo vozili zelo dobro in dosegli svoje najboljše čase na progi. Albert in Jure sta tako dosegla 4. in 6. mesto med ljubljanskimi osnovnošolci, jaz pa sem celo osvojila medalji, in sicer srebrno na tekmovanju ljubljanskih osnovnih šol in bronasto v tekmovanju vseh osnovnošolcev. Bila je zelo dobra izkušnja, sklenili smo, da bomo, sedaj ko poznamo pravila, pridno trenirali celo leto, da bomo naslednje leto še hitrejši.

Nina Nakrst, 5.c