Skoči na glavno vsebino

POUK V GOZDU

Jesen je čaroben čas. Ko sonce prežene meglice, barve jeseni prav zažarijo. Učenci 1. B razreda smo danes del pouka opravili v gozdu. Čakali smo sonce, da bi odstrlo meglo iznad Golovca, pa ga nismo dočakali. Je pa bil gozd zato nekoliko skrivnostnejši.

Po malici smo se oblekli in obuli, opremili z dobro voljo in odšli v naravo. Tam smo med hojo opazovali barve, poslušali zvoke gozda in klepetali. Na ciljni jasi pa smo se učili matematiko. Razvrščali smo liste in gozdne plodove v Carrollov prikaz. Spoznavali smo različne vrste dreves in opazovali ter primerjali njihove liste. Prisluhnili smo pravljici o živalih, ki se pripravljajo na zimo. Zapeli smo pesmico o jeseni. Seveda pa nismo pozabili tudi na tekanje in skakanje čez naravne ovire.

Živali nismo opazili, saj smo bili preveč živahni, da bi se zadržale blizu nas. Morda pa jih vidimo na kakšnem od prihodnjih sprehodov. Gozd je blizu naše šole in ga je vredno večkrat obiskati. Bilo nam je super.

Nadja Korelc in Irena Koudela ter učenci 1. B razreda