Skoči na glavno vsebino

DRŽAVNO TEKMOVANJE V BADMINTONU, MAREC 2023

V sredo, 15. marca 2023, so se v Mirni na Dolenjskem zbrali vsi najboljši iz Slovenije in se pomerili med seboj za naslove državnih prvakov v badmintonu. Naša šola je imela tokrat dva predstavnika. Dalila Trgalović Škrijelj 8.c, je tekmovala med nekategoriziranimi učenkami, Aleks Sedej pa med kategoriziranimi učenci.

Po uvodnih nagovorih, slovenski himni, se je tekmovanje začelo. Učenci oziroma učenke so najprej tekmovali v predtekmovalnih skupinah.

Dalila je igrala s tremi nasprotnicami in žal vse igre izgubila. Se je pa iz tekme v tekmo pokazal njen napredek v sami igri. Tudi Aleks je tekmovanje končal v svoji skupini. Prvi dvoboj je tesno izgubil z rezultatom 2:1 v nizih, drugega pa brez problemov dobil. Na žalost pa se v nadaljnje tekmovanje uvrsti le zmagovalec skupine.

Obema za uvrstitev na posamično državno tekmovanje čestitamo in dodajamo nekaj slikovnih utrinkov s tekmovanja.

Učitelji športa