Skoči na glavno vsebino

Ljubljanski festival športa

Velika športna tržnica – tako bi lahko na kratko opisali prireditev Ljubljanski festival športa, ki je potekala v petek, 8. 9. 2023 v Tivoliju. Udeležili so se je učenci 2., 3., 4. in 5. razreda, kjer so se lahko preizkusili v več kot tridesetih športih. Namizni tenis, drsanje, ples, košarka, plezanje, petanka, različne igre s frizbiji, smučarski skoki, golf, kolesarjenje, borilni športi in še bi lahko naštevali, za vsakega se je nekaj našlo. Tisti, ki so imeli res srečo, so spoznali tudi kakšnega znanega slovenskega športnika ali katero drugo znano osebnost. Malo nas je motila gneča, saj so se prireditve udeležile najbrž vse ljubljanske šole, in premalo časa, da bi se preizkusili v vseh ponujenih športih. Ob koncu športnega dne smo se okrepčali še z bananami in se posladkali s sladoledom.