Skoči na glavno vsebino

Digital media literacy: Essential skills for the digital age – 4. DAN IZOBRAŽEVANJA 

Moi!

Finski učni sistem po svetu dviguje kar nekaj prahu. Z njim smo se v uvodu 4. dne izobraževanja seznanili tudi sami. Sicer pa smo na danasnjem izobraževanju pozornost usmerili prisotnosti umetne inteligence v današnjem hitro spreminjajočem se svetu. 

Je izjemno močno orodje, ki temelji na algoritmih in podatkih, a kljub temu ne more nadomestiti človeškega stika, razumevanja in sočutja. Kar nekaj časa in diskusije smo namenili varnosti podatkov na spletu. Umetna inteligenca namreč deluje na podlagi obsežnih podatkov, ki jih dobi od nas, uporabnikov, iz teh podatkov pa se uči in postaja vse boljša.

V diskusijah smo se osredotočili na probleme, kako UI in njeno uporabo priblizati otrokom in jih naučiti kritične uporabe le-te.

Dan sva izkoristili tudi za obisk živalskega vrta, kjer sva si ogledali nekaj tipičnih predstavnikov te skandinavske države, na poti do otoka Korkeasaari, kjer je lociran živalski vrt, pa sva spoznali še bolj industrijski in poslovni del Helsinkov.

Večer sva zaključili s čudovitom koncertom Orkestra finske filharmonije v Musiikittalu. Odlomek koncerta spodaj.

Moi, moi.