Skoči na glavno vsebino

Interesna dejavnost GOZDNE DOGODIVŠČINE

Gozdna svežina, sprostitev, spokojnost, mir, gibanje … vse to doživimo na Gozdnih dogodivščinah. Z našo gozdno odpravo smo se že nekajkrat povzpeli na vrh Golovca. Ugotovili smo, da obstaja veliko poti, različnih razsežnosti do vrha. Sredi gozda smo si postavili gozdni poligon, brezskrbno tekali, se lovili, brali aktivno zgodbo z gozdnimi živalmi, ustvarjali mandale iz naravnih materialov. Spoznali smo tudi nekaj drevesnih vrst in drugih gozdnih živih bitij. Vse smo otipali, jih povonjali in se igrali z gozdnimi plodovi kot so se otroci nekoč. Na vrhu nas je vedno presenetilo sonce in nam dalo energije za kovanje novih idej za prihodnje ure v gozdu.
Vrhunec Gozdne dogodivščine je bila gozdna čajanka in pokušina želodovega kruha. Tudi na gradnjo bivaka ne smemo pozabiti in povezanost ter iznajdljivost pri gradnji le-tega.
Vsakič in znova ugotavljam, kako malo je potrebno, da so otroci srečni. Gozd, ki ga imamo na srečo zelo blizu.

Mentorica Biserka Novak