Skoči na glavno vsebino

Četrtošolce je obiskal stripar David Krančan

V sredo, 24. 1. 2024, je naše četrtošolce obiskal ilustrator in stripar David Krančan. Predstavil nam je poklic striparja, svoja dela in nam narisal ilustracijo za spomin. Podpisal nam je tudi svoji novi knjigi Grdina in Mala Mara. Učenci so ob njegovi predstavitvi zelo uživali.

Naša šola se je pridružila projektu Pot knjige Javne agencije za knjige RS. Razstava Pot knjge, od avtorja do bralca nam prikaže nastanek knjige. Preko razstave spoznamo knjižnega molja, ki nam skozi strip prikaže delo avtorja, ilustratorja, urednika, lektorja, grafičnega oblikovalca, tiskarja in nenazadnje tudi bralca, ki ima možnost danes brati knjige v tiskani in elektronski obliki.

Kratko zgodbo zapisano v stripu sta ustvarila avtor Žiga X Gombač in stripar David Krančan.

Na šoli, od 22. januarja do 2. februarja 2024 gostimo razstavo, na 12 plakatih, ki potuje po celi Sloveniji. Učenci si jo lahko ogledajo na hodniku pred upravo.

Vabljeni k ogledu.

Sabina Kirm

Dostopnost