Skoči na glavno vsebino

Zmajev karneval

Konec januarja in začetek februarja se je pred poukom in po njem učilnica 4. č razreda spremenila v delavnico. Petnajst četrtošolcev PŠH je pod vodstvom učiteljic začelo s pripravami na sodelovanje na Zmajevem karnevalu. Tema so bili pravljični junaki, zato smo še 1x prebrali Pikija Jakoba in si izbrali nekaj zgodb iz knjige. Potem se je naše delo zares začelo – rezanje, lepljenje, barvanje, šivanje … in naši kostumi so bili nared. V soboto, 10. 2. 2024, smo se udeležili Zmajevega karnevala. Na čelu je bil zmaj, za njim pa vrtci, šole in nekaj etno skupin. Ko se je povorka počasi premikala od Brega proti Kongresnem trgu, so nas razveseljevali obiskovalci, ki so nas prepoznavali in se slikali z nami – Pikiji. Na Kongresnem trgu smo se še usklajeno predstavili s plesom in bili nagrajeni z velikim krofom. Na žalost naši kostumi niso zmagali, a doživetje je bilo nepozabno in tudi zeloooo glasno, ko so okoli nas poskakovali kurenti.

Video posnetek nastopa


Martina Modic in Metka Cigale