Skoči na glavno vsebino

Bralne urice

V četrtek, 29. 2. 2024, smo se učenci in starši družili ob peki sirnice. Slovenci prepogosto temu napačno rečemo kar sirov burek. Učiteljici Nataša in Andreja sva občudovali matere naših učencev, kako so testo razvaljale z oklagijo (poseben valjar) do velikosti namiznega prta.
Srečanje je bilo namenjeno opogumljanju govorcev, katerih slovenščina je jezik okolja, torej drugi jezik, da spregovorijo slovensko. Namreč učenci, pri katerih se v domačem okolju ne govori slovensko, potrebujejo veliko spodbud, da se priučijo jezika, v katerem se bodo učili, izražali mnenje navezovali stike.
Prav tako pa je pomembno, da priseljenske družine ohranjajo materni jezik.
Ob sestavljanju slovarja sva učiteljic pripravili številne igre, kjer so se učenci urili v izražanju v slovenskem jeziku, skupaj z mamami pa so sestavljali razrezano pesem in napenjali možgane.
Vsem prisotnim smo hvaležni za odlične kuharske veščine. Kar prehitro smo skupaj pospravili in se poslovili ter ugotovili, da bomo podobno še ponovili.