Skoči na glavno vsebino

Projekt e-Twinning – Landscape legends

Ker je bil februar zelo kratek, smo marca nadoknadili zamujeno in predstavili temo za mesec februar in marec. Anže je pripravil predstavitev Slovensko morje, Manja pa Slovenska mesta.

Obiski pri tretješolcih še zdaleč niso dolgočasni. Znajo biti zelo zabavni in poučni za vse prisotne, tudi učiteljico. Ko so učenci slišali besedo špar, se jim je zdelo čudno, kakšno povezavo ima trgovina z ribo. Hitro smo razrešili težavo, da ne gre za trgovino, ampak za vrsto ribe, ki živi v našem morju. En tretješolec nam je še povedal, da prej omenjeno trgovsko podjetje prihaja z Nizozemske, v nizozemščini pa spar pomeni jelka. Zato je jelka upodobljena v logotipu tega podjetja.

Morda veste, da je najstarejše slovensko mesto Ptuj, največje Ljubljana. Morda pa niste vedeli, da so Zreče najmlajše slovensko mesto, najmanjše pa Vipavski križ s 170 prebivalci.