Skoči na glavno vsebino

Izobraževanje Erasmus+ v Helsinkih – prvi dan

Prvi dan izobraževanja na temo Environment Education in Finland – The eco-social approach je potekal v prijetnem vzdušju, kjer smo izvedeli nekaj več o Finski in Fincih. Učitelji različnih predmetov iz Španije, Francije, Nemčije, Madžarske, Italije in Hrvaške smo predstavili svoje delo in šolo. Ker pa je bil danes dan dolg že 15 ur in 16 minut, sem popoldne izkoristila za raziskovanje otoka Suomelinna z vojaško obrambno trdnjavo, ki je na Unescovem seznamu svetovne dediščine vojaške arhitekture, in obisk moderne knjižnice Oodi, ki ni le knjižnica, čitalnica, ampak si lahko sposodiš glasbene inštrumente, se snemaš v studiu, printaš 3D izdelke, šivaš na šivalnem stroju… Je kraj, kjer ideje, podprto s teorijo in znanjem, pripelješ do izdeleka.

Zapisala in fotografirala: Katarina Volčini Ratajc