Skoči na glavno vsebino

Projekt »Landscape Legends« Marec 2024

Mednarodni eTwinning projekt »Landscape Legends«

V marcu so bila tema naših legend mesta.

Tokrat nas je obiskala Manja iz 9. razreda in nam predstavila slovenska mesta.

Njena predstavitev je bila zelo izčrpna in na koncu smo ji bučno zaploskali. Preden smo prisluhnili slovenski legendi o mestih, smo se po zoomu srečali z vrstniki iz Španije. Igrali smo se slikovni narek na temo različnih življenjskih okolij, ki smo jih predhodno narisali po skupinah, in vrstnikom zapeli tudi pesem Lepa Anka kolo vodi. Srečanje je zelo lepo uspelo.

Slovenska legenda o mestu je govorila o celovškem zmaju in o tem, kako je ustrahoval okoliške prebivalce in jim pobijal živino. A so se ljudje domislili ukane in ga na koncu le ugnali v kozji rog. Ujeli smo lepo vreme in legendi prisluhnili na šolskem igrišču. Legendi o celovškem zmaju je sledilo žrebanje in naša Kalina je tokrat izvlekla listek, na katerem je pisalo Romunija.

Prisluhnili smo torej romunski legendi o nastanku Bukarešte in tudi njo res lepo ilustrirali. Ilustracije smo razstavili v razredu, kjer nas bodo spremljale do dveh aprilskih legend. Le o čem bosta govorili?

https://video.arnes.si/watch/q7yd82ynl7ms