Skoči na glavno vsebino

Tek na kristalno palačo

Na sončno soboto 18. 6. 2024 je bilo tekmovanje v pri nas še precej neuveljavljenem športu – tek po stopnicah. Tekmovanje je bilo v Kristalni palači v BTC, ki je najvišja stavba v Sloveniji. V družbi tekačev in drugih športnikov, pa tudi gasilcev v polni opremi, je bilo tudi 27 učenk in učencev naše šole, nekaj pa je bilo tudi navijačev. Nastopili so v treh kategorijah, in sicer 8. in 9. razred je tekel do 16. nadstropja, 6. in 7. razred do trinajstega, mlajši pa do desetega. Osvojili smo kar nekaj medalj: Jan Bricelj Štoka bronasto in Matej Jerančič srebrno med starejšimi dečki, Luka Kern bronasto med mlajšimi dečki, Zoja Babnik bronasto, Maša Jerančič pa srebrno medaljo med mlajšimi deklicami. Na splošno je bilo vzdušje v okolici Kristalne palače ob mnogih delavnicah, animacijah in srečelovih zelo vedro in zabavno, zato obenem vabimo vse nadobudne športnike na podobna tekmovanja. Prvo od teh bo akvatlon (tekmovanje v plavanju in teku) 30. 5. na Kodeljevem.

Vsem, tako dobitnikom medalj kot tudi ostalim tekačem, iskreno čestitamo.

Učitelji športa