Skoči na glavno vsebino

Mednarodni eTwinning projekt »Landscape Legends«

V aprilu je bilo tema naših legend podeželje. Tokrat nas je obiskal David iz 9. razreda in nam predstavil slovensko podeželje. Njegova predstavitev je bila zelo zanimiva in na koncu smo mu bučno zaploskali. Tudi v mesecu aprilu smo se po zoomu srečali z vrstniki iz Španije. Igrali smo se živalski kviz in živalske uganke, učenci iz Španije pa so nam zaigrali tudi kratko igrico z naslovom: »Kako je zebra dobila proge?«. Srečanje je zelo lepo uspelo. Slovenska legenda o podeželju pa je tokrat govorila o Desetnici, nesrečni deseti hčerkici, ki je po običaju še kot otrok morala od hiše. Med branjem nas je obiskala tudi ravnateljica. Legendi o Desetnici je sledilo žrebanje in naša Isabela je tokrat izvlekla listek, na katerem je pisalo Poljska. Prisluhnili smo torej poljski legendi o lanu in tudi njo res lepo ilustrirali. Ilustracije smo razstavili v razredu, kjer nas bodo spremljale do dveh majskih legend. Le o čem bosta govorili?

https://video.arnes.si/watch/n3v1k2vdy3n0