Skoči na glavno vsebino

Morostig – hiša narave in kolišč

S petošolci smo obiskali Hišo narave in kolišč na Igu. Ogledali smo si modern muzej s prazgodovinskim pridihom. Učenci so imeli predavanje o življenju na Ljubljanskem barju v času prazgodovine in odkritjih, ki so jih našli na tem območju. Raziskali so tudi skrite kotičke v predalih, ki ponujajo številne zanimivosti iz takratnega obdobja koliščarskih naselbin.
V drugem delu smo se podali na krajšo pot do kolišč. Med hojo smo si spočili oči v barvnih odtenkih zelene in ušesa, ob petju barjanskih ptic.
Vrhunec dneva so bila kolišča ob vodi, katera so učencem postala domača in bi se v njih preprosto preselili. Slikovito prikazujejo vsakdanjik iz družin tkalcev, metalurgov in lončarjev. Vsekakor ne smemo pozabiti na labodji par ob koliščih, ki skrbno varuje svoje gnezdo in pričakuje podmladek.
Biserka Novak